EAK on tänaseks ILAC vastastikuse tunnustamise lepingu (ILAC MRA) täisliige kalibreerimise-, katse- ja meditsiinilaborite ning inspekteerimisasutuste akrediteerimise alal ning sõlminud ILAC-ga lepingu ILAC MRA märgi kasutamiseks. Koos EAK logoga saavad EAK kliendid õiguse kasutada ILAC MRA märki viitamaks ILAC liikmelisusele ja saavutavad seeläbi oma akrediteeritud vastavushindamistegevusele tunnustatuse ka kolmandates riikides.

Kui akrediteeritud katse-, kalibreerimise-, meditsiinilabor või inspekteerimisasutus soovib kasutada ILAC MRA märki, peab ta kasutama ILAC MRA märki ainult koos EAK-st saadud konkreetse akrediteerimissümboliga. Iga akrediteeritud katse-, kalibreerimise-, meditsiinilabor või inspekteerimisasutus saab soovi avaldamise korral EAK-lt personaalse ILAC MRA märgi koos akrediteerimissümboliga.

Ühtlasi oleme ajakohastanud juhendit EAK J9 "Akrediteeringule viitamise juhend", mis kirjeldab akrediteerimissümboli, akrediteeringule viitamise ja ILAC MRA märgi lubatud ja keelatud kasutamist. Sisulisi muudatusi lubatud kasutamises ei toimunud.

Lisaküsimuste tekkimise korral saab infot e-maililt info@eak.ee.


Uudised  

Otsingujuhis: Konkreetse valdkonna akrediteeritud mõõtjate ja/või vastavus- hindajate leidmiseks palume sisestada otsinguaknasse vastav märksõna, näiteks:
  • ''elektripaigaldis''
  • ''valgustatus''
  • ''töökeskkonna''
  • ''ehitusmaterjal''
  • Eesti Akrediteerimiskeskus Telefon: +372 6 055 050 Isikuandmete töötlemine
    Akadeemia tee 21/6, Tallinn 12618, EESTI E-post: info@eak.ee